Kategoriler

Posted by on Oca 23, 2012 in Kadın Hastalıkları, Kadın Sağlığı | 0 comments

Rahim Sarkmasının Belirtileri Nelerdir?


Rahim sarkması hakkında daha önce kısa bir bilgi vermiştik. Şimdi rahim sarkmasının belirtilerinden bahsedeceğiz. Ve halk arasında çok sorulan soruların yanıtlarını arayacağız.

Rahim Sarkmasının Belirtileri Nelerdir?

Kadınlarda en önemli şikayetleri basınç hissi olması,  dışarı bir takım şeylerin çıkması,  vajinadan dışarı çıkan bir takım organların olması,  bu organların ele gelmesi,  bel ağrıları,  sırt ağrıları,  idrar ile ilgili problemler,  sık idrara çıkma,  sıkışarak idrar kaçırma,  gülünce öksürünce idrar kaçırma,  gaz kaçırmadır.  Sarkıklık problemi olan kadınlarda gazını kontrol edememe olur. 


Sarkıklığı olan kadın ishal olduğu zaman kakayı da kontrol edemeyebilirler.  Organ sarkmaları,  bağırsak sarkmaları,  ciddi boyutta olan rektosel denilen hanımlarda kakasını yapamama,  ciddi kabızlık problemleri ile hastalar doktorlara giderler.  Bazı hanımlar eli ile kakasını yapmak için kalın bağırsağını itmek,  sıvazlamak zorunda olabilirler.  Bazı hanımlar idrarını yapamayabilir.  İdrarını yapamadıkları için hanımlar idrar torbasını yukarı itip idrarını yapabilirler.  Bu sarkmaya sebep olan bütün unsurlar kadının yaşam kalitesini bozan unsurlardır.  Hayati bir olay yaratmaz,  ama yaşlanmakta olan kadının yaşam kalitesini etkiler.

Karın içi basıncı çok artarak çalışan kadınlarda yani güç gerektiren bir şeyi kaldırıp indiren,  halter yapan hanımlarda rahim sarkmaları,  rahim bölgesinde gevşeme daha sık olacaktır.  Çok sık doğuran hanımlarda rahim sarkması çok görülür.  İkinci en önemli problemlerden bir tanesi de hayat boyu kabızlık çeken hanımlarda pelvik taban kaslarında ve buradaki sinirlerde hasar olacağı için pelvik organ sarkmaları,  rahim sarkmaları daha sık gözükür.  Kilolu hanımlarda karın içi basıncı çok yüksek olduğu için rahim sarkmaları daha sık gözükür.

Rahim Sarkması Ağrı Yapar mı?

Rahim sarkması bel ve sırt ağrılarına sebep olabilir.

Rahim Sarkması Kanama Yapar mı?

Konunun anahtar kelimeleri:rahim sarkması belirtileri;rahim sarkması belirtileri nelerdir;rahim sarkmasının belirtileri;rahim sarkması ağrı yaparmı;rahim sarkması kanama yaparmı;

Rahim Sarkması Nedir? Rahim Sarkmasının Sebepleri Nelerdir?

Rahim etrafındaki güçlü bağlar ile kemik pelvisi denilen çatı kemiklerine tutunmaktadır.  Ama geneld

Rahim Sarkması Tedavisi: Rahim Sarkması Nasıl Tedavi Edilir?

Rahim sarkması,  rahmi pelvik yan duvara,  leğen kemiklerine tutan bağ dokularının zayıflaması ile b
Konunun anahtar kelimeleri:rahim sarkması belirtileri;rahim sarkması belirtileri nelerdir;rahim sarkmasının belirtileri;rahim sarkması ağrı yaparmı;rahim sarkması kanama yaparmı;
etiketler:
9.354 okunma

YORUMLAR