Kategoriler

Posted by on Haz 7, 2012 in Bitkisel Çözümler, Kadın Hastalıkları, Kadın Sağlığı | 0 comments

Kadınlarda SİSTİT TEDAVİSİ: Sistit İlaç Tedavisi ve Sistit Bitkisel Tedavisi


Kadında Sistit Tedavisi

Kadınlarda sistit tedavisinde tek başına antibiyotik hiçbir zaman başarılı olamaz. Bir kere öncelikle kadınların yaşam tarzının da buna uygun olması lazımdır. Bunun için bol miktarda sıvı tüketilmelidir çünkü akımın çok fazla olması ve idrarın içeride beklememesi gerekiyor. Böylece bakteriler çoğalma imkanı tanınmaması gerekiyor.

Bunun dışında idrar ihtiyacı ertelenmemelidir neden çünkü idrar içeride ne kadar beklerse idrar torbasının içinde o kadar enfeksiyon kolay olabilir, bakterilere çoğalma imkanı olur.


Onun dışında dar pantolon, pamuklu olamayan iç çamaşır gibi o bölgeyi tahriş ediyor. O bölgenin nemlenmesini arttırıcı giyim kuşam tarzları yine o bölgede enfeksiyonların sadece o bölgede değil vajinada da enfeksiyonların oluşmasına zemin hazırlayabilir.

Cinsel ilişkiden sonra idrara çıkmak çok önemli çünkü cinsel ilişki esasında özellikle bakteriler içeriye girmeye başladığı için tahrişe bağlı olarak o bölgenin tahrişine bağlı olarak hemen o bakterilerin dışarıya atılması için ilişki sonrası tuvalete çıkılması son derece önemlidir. Bütün bu önlemler alındığında zaten sistitin önleyiş tedavisi başlamış demektir. Bunun dışında sistitin hat safasında ilk başladığı zamanda uygulanacak olan tedavi idrar tahlili yapıldıktan ve tanı konulduktan sonra doktor tarafından genelde verilen tek dozluk veya bir iki günlük tedavilerle bu işe başlamak ondan sonra antibiyoğram dediğimiz o hangi bakterini içeride ürediğini belirleyen test neticesinde ve gerekirse ilaçla ve o bakteriye uygun olarak değiştirmekle sistitin kesin tedavisi sağlanmış oluyor.

Menapozdaki Kadında Sistit ve Tedavisi

Menopoz dönemi kadınların bir kısmında sadece idrar torbası enfeksiyonları meydana gelebiliyor. Özellikle çok fazla doğum yapmış olanlarda, özellikle çok zayıf ve şişman olanlarda çok daha fazla meydana gelebiliyor. Aslında idrar yollarıyla ilğili doğum yapmış olan kadınlarda özellikle menopoz döneminde en sık ortaya çıkan şikayetler idrar kaçırma bu idrar kaçırma işte öksürürken , aksırırken olabileceği gibi birden idrar ihtiyacının uyanması ve tuvalete yetişememe korkusu veya hatta tuvalete yetişemeyip idrar kaçırma gibi şeyler söz konusu olabilir ama onun dışında gene klasik idrar yaparken yanma sık idrara çıkma gibi sistit belirtiler söz konusu olabilir. Bu tür durumlarda yapılacak olan şey klasik olarak her zaman yapılan şey budur bir idrar tahlili ve idrar kültürü yapmak ve orda üreyen bakteriye göre tedavi vermek kadınların kendi başına yapacakları şeyde o bölgenin hijyenine dikkat etmek. O bölgeye tahriş yapabilecek olan hijyen ürünlerinden kaçınmak iç çamaşır seçimi pamuklu olacak şekilde ondan sonra dar pantolon giymeyecek şekilde günlük yaşamda giyim tarzını ayarlamak bol bol su içmek sık idrara çıkmak idrar torbası içinde beklemesin diye ve cinsel ilişkide de yeterince kayganlık oluşmadan ilişkiye girmemek sistit in menopozdaki bir bayanın sistitte korunma alacağı en önemli önlemler olacaktır.

Kadında Sistit Ağrısını Hafifletme

En ağrılı durumlardandır gerçekten de kadınlarda sistit ağrısı oluştuktan sonra ilk yapılması gereken tabiî ki mecburen yine de idrara çıkmak olacak çünkü idrar içeride durduğu sürece bakterilerde içeride olduğu için o yanmaya neden olan şey içerde olduğu için onun akıtılması lazım. İkincisi sıcak o bölgeye sıcak torba takbik edilir. Sıcak taktik edilebilir o bölgeye onun dışında bol miktarda su içerek idrar akımının daha hızlı olması sağlanabilir tek kullanıma uygun olan ilaçlar söz konusu olabilir ama yalnız bu tek kullanımlı ilaçların bir dez avantajı var onlar idrar torbasında dört beş saat bekleyerek etki ettiği için ağızdan alınıyor ondan sonra kana geçiyor kandan idrara geçiyor idrar torbasında da dört beş saat beklemesi gerekiyor o yüzden bu ilaçları aldıktan sonra biz şöyle bir uyarı yapıyoruz bu ilacı aldıktan sonra lütfen dört beş saat boyunca idrara çıkmayın diye o biraz daha ağırlı bir süreç olabiliyor ama o dönemi atlattıktan sonra artık tedavi şekillenmeye başlandığı için ağrısı da azalmış oluyor tedavinin ilk sonuçları hemen zaten tedaviden altı yedi saat sonra alınmaya başlıyor.

Konunun anahtar kelimeleri:sistit tedavisi;sistit ilacı;sistit bitkisel tedavi;sistit ilac;sistit ilaçları;

Kadınlarda Sistit Hastalığı: İdrar Kesesi İltihabı Hakkında Bilgiler

Kadınlarda sistit, yani idrar kesesi iltihabı, sıklıkla görülen bir rahatsızlıktır. Kadınlar hayatla

Kadınlarda Sistit Belirtileri Nelerdir? İdrar Kesesi İltihabı Belirtileri

Sistit (idrar kesesi iltihabı) belirtilerinden bahsetmeye çalışacağız. İdrar yaparken yanma, kanlı v
Konunun anahtar kelimeleri:sistit tedavisi;sistit ilacı;sistit bitkisel tedavi;sistit ilac;sistit ilaçları;
etiketler:,
19.326 okunma

YORUMLAR