Kadınlarda İdrar Kaçırma Tedavisi

Başarılı bir tedavi yapabilmemiz için ilk önce doru nedeni bulmamız yani altta yatan hastalığı bulmamız lazım hastalığa göre tedavi yöntemizde değişecektir. Örneğin bir alzaymırsa alzaymırın tedavisi dolayısıyla bir idrar kaçağı bir miktar düzelecektir veya mesane içinde bir tümör varsa onun tedavisiyle idrar kaçağı düzelecektir.


Ama bildiğimiz kadınlarda pelvik taban kaslarındaki zayıflık dolayısıyla bir sarkma problemi dolayısıyla bir idrar kaçağı varsa ilk önce yapacağımız şey bu pelvik taban kaslarını güçlendirmemiz gerekiyor .

Pelvik Taban Kasları için İngerekses Egzersizleri

İngerekses dediğimiz bence her genç hanıma öğretmemiz gereken pelvik taban kaslarını güçlendirme egzersizleriyle birlikte birinci basamakta işe başlamalıyız. Düşünün ki pelvik taban kaslarının varlığından hiç kadının haberi yok. Ama ne zaman ki bu kaslar normal işlevlerini yapmıyorlarsa idrar kaçırma, kaka tutamama, gazını tutamama veya cinsel hayatında bozukluklarla karşımıza geliyorlar. Onun için buraya gelmeden önce pelvik taban kaslarını güçlendirici egzersizleri yani keygar egzersizlerini bu hastalara öğretmek zorundayız.

İdrar kaçırma sorunu için faydalı egzersizler

İdrar kaçrıma tedavisi için cerrahi çözüm

Konunun anahtar kelimeleri:ibrahim saraçoğlu idrar kaçırma;ahmet maranki ıdrar kacırma;ahmet maranki idrar kaçırma tedavisi;alzaymırın belirtileri;ahmet maranki kadınlarda idrar kaçırma; 25 Mart 2012 2.693 okunma
Bu yazı Kadın Hastalıkları, Kadın Sağlığı kategorisine gönderilmiş ve , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>